Logo_Fundacji

Dane_kontaktowe

Fundacja Pro Aperte   |   zadzwoń: 786-039-278   |   przyjdź: 99-300 Kutno, ul. Staszica 7

Olga Matuszewska
Pedagog w Fundacji Pro Aperte

Jestem nauczycielem dyplomowanym z 15 - letnim stażem pracy.

Posiadane kwalifikacje:

- ukończone studia magisterskie i uzyskanie tytułu magistra na kierunku pedagogika specjalna w zakresie pedagogika terapeutyczna w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie

- ukończone trzysemestralne studia podyplomowe w zakresie: edukacji wczesnoszkolnej z nauczaniem zintegrowanym w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, oligofrenopedagogiki oraz pedagogiki specjalnej, edukacji i rehabilitacji osób z autyzmem i Zespołem Aspergera w Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kutnie.

Chcąc rozwijać swoje kompetencje i umiejętności dotyczące pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych, czy wykorzystywania odpowiednich metod pracy, na bieżąco korzystam z kursów, szkoleń oraz webinarów dostępnych także on-line.

Ukończyłam kurs kwalifikacyjny “Terapia ręki I i II stopnia – odpowiednia diagnoza i działania terapeutyczne kluczem do prawidłowego funkcjonowania dziecka i młodzieży” prowadzony przez Centrum Szkoleniowo – Terapeutyczne SENS .

W swojej pracy starałam się sprostać wymaganiom i potrzebom dzieci. Wykorzystuje aktywne metody pracy, które pozwalają w sposób naturalny i atrakcyjny zachęcić dzieci do działania. Lubię pogłębiać swoją wiedzę i doskonalić swoje umiejętności, rozwijać współpracę z innymi specjalistami i strukturami samorządowymi, a przede wszystkim dbać o efektywne nauczanie i wychowanie dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Każdą wolną chwilę uwielbiam spędzać z mężem, synkiem oraz z czworonożnym przyjacielem - suczką Luną. Lubię podróżować, kocham góry, letnie wędrówki i wspinaczki. Ważne miejsce w moim życiu zajmują zwierzęta. Ich los nie jest mi obojętny. Z miłości do zwierząt, co roku organizuję akcję pomocy niechcianym i porzuconym psiakom. Zbieram karmę, dary rzeczowe, które przekazuje dla przytuliska Krzykosiaki – psy w potrzebie. Akcji przyświeca myśl, aby uwrażliwić dzieci i rodziców na los bezpańskich zwierząt i zachęcić do niesienia bezinteresownej pomocy. Dzięki takim działaniom starałam się, aby dzieci od najmłodszych lat rozwijały w sobie miłość do zwierząt oraz poczucie empatii.