Logo_Fundacji

Dane_kontaktowe

Fundacja Pro Aperte   |   zadzwoń: 786-039-278   |   przyjdź: 99-300 Kutno, ul. Staszica 7

Fundacja

Misja

Misją Fundacji jest odkrywanie wartości drugiej osoby, szczególnie jej różnorodności. Dla nas każdy człowiek jest cudem, który trzeba odkrywać, a nie naprawiać. Pragniemy przekazać, że każdy wnosi w życie piękno, każdy jest dla świata cenny i wartościowy.
Istniejemy, by otaczać czułością i opieką tych, którzy najbardziej tego potrzebują. By dać dzieciom z różnorodnymi wariantami rozwojowymi szansę na godną przyszłość, ofiarować im ciepło, czas.

Inspirujemy również otoczenie do otwierania się na spektrum autyzmu i aktywną pomoc. Uczymy i pokazujemy jak świadomie i skutecznie wspierać osoby z zaburzeniami.
Bardzo ważne dla nas są dobre relacje z rodzicami i opiekunami — oni najlepiej znają swoje pociechy.
Dążymy do tego, aby zapewnić dzieciom poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. Tworzymy komfortowe warunki do rozwoju w przyjaznym i radosnym otoczeniu.

Cel

Naszym celem jest pomaganie! Istniejemy po to, aby ludzie niepełnosprawni mieli szansę na dostęp do różnych usług na dobrym poziomie. Szczególną opieką otaczamy osoby ze spektrum autyzmu i ich rodziny. Pomagamy w dążeniu do otrzymania diagnozy i w rozpoczęciu terapii. Wspieramy rozwój zainteresowań. Organizujemy różne zabawy dla naszych podopiecznych i dbamy o chwile wytchnienia dla ich opiekunów.

U nas możecie skorzystać z pomocy szytej na miarę, indywidualnie, dla każdego! Istniejemy dla Was, by każdego dnia dawać Wam wsparcie, ciepło i uśmiech. A także, aby rozwijać Wasze talenty i nieść ukojenie.

 

Obecnie naszym największym marzeniem jest budowa pierwszego w regionie centrum terapeutycznego. Marzymy także o zbudowaniu parku rozrywki dla dzieci niepełnosprawnych. Codzienność w Fundacji udowadnia nam, że wszystko jest możliwe, trzeba tylko bardzo chcieć. Dlatego wierzymy, że razem uda nam się osiągnąć cel!