Logo_Fundacji

Dane_kontaktowe

Fundacja Pro Aperte   |   zadzwoń: 786-039-278   |   przyjdź: 99-300 Kutno, ul. Staszica 7

O Fundacji "Pro Aperte"

Misją Fundacji jest tworzenie przyjaznej przestrzeni dla osób z niepełnosprawnością, szczególnie w spektrum autyzmu i ich rodzin. Dla nas każdy człowiek jest cudem, który trzeba odkrywać a nie naprawiać.

Celem Fundacji jest objęcie opieką terapeutyczną osoby z niepełnosprawnością z obszaru całej Polski i poza jej granicami oraz pomoc w zakresie ochrony zdrowia, edukacji, wychowania, integracji, a także propagowanie fachowej wiedzy na temat zaburzeń i trudności z jakimi codziennie zmagają się zarówno osoby z niepełnosprawnością, jak i ich najbliżsi.

Naszym celem jest pomaganie! Dążymy do tego, aby ludzie z niepełnosprawnością mieli szansę na dostęp do różnych usług na najwyższym poziomie. Szczególną opieką otaczamy osoby ze spektrum autyzmu i ich rodziny. Pomagamy w otrzymaniu diagnozy i w rozpoczęciu terapii i dbamy o chwile wytchnienia dla opiekunów.

U nas można skorzystać z pomocy szytej na miarę, indywidualnie, dla każdego! Chcemy każdego dnia dawać wsparcie, ciepło i uśmiech. A także dbamy o to, aby rozwijać talenty i pasje.

Poprzez nasze działania, chcemy sprawić, by w przyszłości przestały istnieć niewidoczne bariery i ograniczenia dla osób z autyzmem. By każdy człowiek wiedział, że osoby z ASD mają prawo odczuwać i rozumieć świat po swojemu, mają prawo być sobą i maja prawo do samostanowienia. Że nie trzeba ich zmieniać, tylko poznawać ich potrzeby po to, żeby rozwijać w nich to co najlepsze. Pragniemy, by każda osoba neuroróżnorodna miała swoją bezpieczną i przyjazną przestrzeń, w której otrzyma odpowiednią opiekę i pomoc zdrowotną na każdym etapie życia oraz gdzie będzie mogła się realizować zawodowo, będzie doceniana i wspierana, a przede wszystkim akceptowana.

Priorytetem we wszystkich podejmowanych przez nas działaniach jest zapewnienie świadczenia kompleksowego wsparcia osobom ze spektrum autyzmu oraz ich bliskim na każdym etapie rozwoju.

Zatrudniamy doświadczonych specjalistów i trenerów służących profesjonalną pomocą i poradą, potrafiących dostrzec w człowieku jego zalety i potencjał. Wiemy, jak bardzo jest to ważne, ponieważ część naszych pracowników stanowią osoby z niepełnosprawnością, którym praca w fundacji stworzyła szansę na niezależność, realizację marzeń i rozwój ścieżki zawodowej.

Zwiększamy również świadomość lokalnej społeczności prowadząc warsztaty i szkolenia z szerokiego obszaru spektrum autyzmu oraz inicjując i biorąc udział w kampaniach społecznych poszerzających wiedzę w tym zakresie i pomagających lepiej rozumieć funkcjonowanie osób w spektrum autyzmu.

Działania w regionie kutnowskim to dopiero początek. Obecnie naszym największym marzeniem jest budowa pierwszego w regionie centrum terapeutycznego. Marzymy także o zbudowaniu parku rozrywki dla dzieci z niepełnosprawnością z całej Polski. Codzienność w Fundacji udowadnia nam, że wszystko jest możliwe, trzeba tylko bardzo chcieć. Dlatego wierzymy, że razem uda nam się osiągnąć cel!